Pedikúra

Pedikúra je jedným z najúžasnejších výmyslov sveta. Veď kto by sa nechcel nechať rozmaznávať? Určite aj vo Vašom meste nachádzate hneď niekoľko salónov krásy, ktoré túto službu ponúkajú. Naše nohy sú našim každodenným dopravným prostriedkom, pomáhajú nám sa dostať tam, kam chceme a zároveň slúžia aj na zábavu, ako je šport či tancovanie. Tak prečo sa o nich aj patrične nestaráme? Pedikúra v salóne má svoje výhody oproti domácej pedikúre a nižšie si niekoľko týchto výhod aj objasníme. Pedikúra by sa mala robiť pravidelne, aby si zachovala svoj účinok a mohla blahodarne pôsobiť na naše nohy a nechty.

Okrem toho, že súčasťou pedikúry je aj relaxačná masáž pre Vaše chodidlá, môžete taktiež odľahčiť Vaše nohy či nechty od odumretej a nepeknej koži. Masáž môže byť aj reflexná, čo znamená, že pedikér sa sústredí práve na reflexné body na spodku Vašej nohy, čim prináša úľavu z rôznych útrap či bolestí. Tieto miesta sú priamo spojené s Vašou pečeňou, žlčníkom či žalúdkom a sú známe už od starých ázijských majstrov. Masáž sa však nesústredí len na Vaše chodidlá, masíruje sa aj päta alebo končeky prstov, ktoré bývajú častokrát stŕpnuté najmä kvôli nevhodnej alebo tesnej obuvi. Odstraňovanie odumretých kožných buniek môže prebiehať aj zaujímavých spôsobom, a to vodných kúpeľom nôh s rybičkami, ktoré postupne obhryzkajú odumretú kožu. Po takejto procedúre sa budete cítiť skvelé a Vaše nohy budú žiariť novou energiou. Už nebudete musieť skrývať Vaše nohy v ponožkách či zatvorených topánkach, môžete si dať lodičky alebo sandále a nechať ich vyniknúť.

Pedikúra slúži taktiež na odstránenie možných miest vzniku kožnej plesne na nohách. Najmä vyčistenie špiny spod z nechtov na nohách pomáha udržiavať základnú hygienu a tvorbu plesní alebo iných zápalov či kurích ôk. Určite sa pri pedikúre zabraňuje aj neprirodzenej deformácií nôh kvôli zvolenej obuvi. Uvoľnenie napätia nohy prináša najmä ženám veľké úľavy.

Pedikúru ale využívajú aj pacienti, ktorí trpia istou kožnou chorobou, aby odstránili z kože nežiadúce odumreté bunky a uľahčili tak hojenie ekzémov a urýchlili rast zdravej kože. Jednoducho pedikúra je dôležitou súčasťou zdravého a športového životného štýlu. Pomáha udržovať naše nohy v kľude a čistote. Do pedikúry samozrejme zahŕňame aj samotnú úpravu či lakovanie nechtov. Podobne ako u manikúry, aj u pedikúry sa nechty najprv ostrihajú, pilníkom vyhľadia a vyleštia. Až potom sa nanesie podkladový lak, ktorý slúži na vyživovanie nechtu a zabraňuje jeho štiepeniu. Potom už je na Váš, akú farbu či štýl úpravy nechtov na nohe si vyberiete. Môžete ísť klasickou cestou a zvoliť francúzsku manikúru, alebo experimentovať s rôznymi farbami či zvieracími vzormi. Dôležité je iba to, aby ste sa po konci manikúry cítili dobre a mali pocit, že ste pre seba a pre Vaše nohy spravili niečo ozajstne dobrého.

Istotne teraz môžete namietať, že nemáte čas alebo peniaze si každý týždeň vyjsť na pedikúru. Ak Vás tlačí čas, mali by ste si zaobstarať aspoň vodný kúpeľ na nohy na doma, aby ste po stresujúcom dni mohli Vaše nohy rozmaznať aspoň takýmto spôsobom. A ak si lakujete nechty na rukách tiež sami, zistíte, že na nohách je to ešte dokonca aj oveľa jednoduchšie a môžete to raz dva spraviť.