Začarovaný kruh dlhov

Úver je dvojitý meč: môže byť užitočný, keď investujete do budúcnosti, ale nakoniec je potrebné splatiť dlh, aby ste mohli vybudovať čistú hodnotu. Keď to nedokážete (z akéhokoľvek dôvodu), výsledkom je dlhový cyklus, z ktorého je ťažké alebo nemožné odísť. Vypožičanie je spôsob života mnohých spotrebiteľov. Hypotéky a študentské pôžičky, často považované za dobrý dlh, môžu zaberať podstatnú časť Vášho mesačného príjmu.

Pridajte kreditné karty a nové auto a môžete sa Vám ľahko dostať cez hlavu. Bezúčelové a iné toxické úvery takmer zaručene vždy povedú k dlhovému cyklu.

Čo je kruh dlhov?

Cyklus dlhov je neustále čerpanie, čo vedie k zvýšeniu dlhu, zvyšovaniu nákladov a prípadnému bankrotu. Keď miniete viac, než si zarobíte, pôjdete do dlhov. V určitom okamihu sa úrokové náklady stávajú významnými mesačnými nákladmi a Váš dlh sa zvyšuje ešte rýchlejšie. Môžete dokonca uzatvoriť pôžičky na splácanie existujúcich úverov alebo len na to, aby ste dodržali požadované minimálne platby.

Niekedy je rozumné získať nový úver, ktorý vypláca existujúci dlh. Konsolidácia dlhu Vám môže pomôcť utrácať menej úrokov a zjednodušiť finančné prostriedky. Ale keď potrebujete získať pôžičku, len aby ste udržali krok (alebo na financovanie Vašej súčasnej spotreby, na rozdiel od investovania financií do budúcnosti, ako je vzdelanie a majetok), veci začínajú byť dráždivé.

Prvým krokom k tomu, aby ste sa dostali z pasce dlhového kruhu, je uznanie, že máte príliš veľký dlh. Žiadny posudok nie je potrebný – minulosť je minulosťou. Stačí realistický pohľad na situáciu, aby ste mohli začať konať. Dokonca aj keď si môžete dovoliť všetky svoje mesačné splátky dlhu, ste chytení do svojho súčasného životného štýlu tým, že zostávate v dlhu.

Ukončenie Vašej práce pre rodinu, zmenu kariéry, odchod do dôchodku alebo prechod do krajiny bez zamestnania bude navyše nemožné, ak potrebujete tento dlh splatiť. Akonáhle spoznáte svoju potrebu dostať sa z dlhov, začnite pracovať na riešeniach.

Pochopte svoje financie: musíte presne vedieť, kde ste. Koľko príjmov prinášate každý mesiac a kam idú všetky peniaze? Je dôležité sledovať všetky Vaše výdavky, tak urobte všetko, čo je potrebné, aby sa to stalo. Musíte to urobiť len mesiac alebo dva, aby ste získali dobré informácie. Najmä ak platíte účty online, prejdite si niekoľko mesiacov prostredníctvom bankových výpisov a účtov z kreditných kariet, aby ste sa uistili, že zahŕňate nepravidelné výdavky, napríklad štvrťročné alebo ročné platby.

Vytvorte plán výdavkov: teraz, keď viete, koľko si môžete dovoliť minúť (Váš príjem) a koľko ste utrácali, vytvorte rozpočet, s ktorým môžete žiť. Začnite so všetkými vašimi aktuálnymi základnými potrebami, ako je bývanie a jedlo. Potom sa pozrite na ďalšie výdavky a uvidíte, čo sa hodí. V ideálnom prípade by ste mali najprv zaplatiť dlh. Bohužiaľ, môže to byť časť, kde musíte urobiť nejaké nepríjemné zmeny. Pozrite sa na spôsoby, ako utrácať menej na potraviny, zbavte sa predplatných, kúpte si lacnejší plán mobilného telefónu, jazdite na bicykli do práce a ďalšie. Toto je prvý krok v boji s Vašimi prostriedkami. Urobte všetko, čo je potrebné, aby ste prestali používať kreditné karty – ​​rozstrihnite ich alebo odložte ich do knihy. Zatiaľ čo žiadny z Vašich návykov nie je zlý, môžu zničiť Váš rozpočet – http://www.tostapanetop.com/tostapane/.